» » HABER3 »

Mansur Yavaş, Melih Gökçek'i fena bombaladı !

Mansur Yavaş: "Gökçek'in mitingine tüm işçiler katılmak zorunda"

Mansur Yavaş, Melih Gökçek'i fena bombaladı !

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş: ‘Melih Bey'in mitinglerine işçilerin hepsi katılmak zorunda. Genelge var. Belediye otobüs şoförlerinin kimliklerini alıp orada veriyorlar...'

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, ODTÜ'lülerin tepki gösterdiği yol konusunda, Ak Partili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hatalı olduğunu söyledi.

"30 Mart'ta yüzde 50'yi yakalarız, iddialıyım" diyen Yavaş, seçilmesi halinde en fazla iki dönem başkanlık yapacağını açıkladı.

Vatan gazetesini ziyaret eden Yavaş, soruları yanıtladı, projeleri hakkında bilgi verdi:

- SEÇİM ANKETLERİ: Bazı anket firmalarının, Büyükşehir Belediyesi ile olan ticari ilişkisini tespit ettik, bunları yayınlayacağız. Belediye'nin Anket A.Ş'nin yaptırdığı ankette 2 puan önde çıktım. 30 Mart'ta yüzde 50'yi yakalayacağımızı düşünüyorum.

- ODTÜ PROTESTOSU: Tartışmalar başlar başlamaz Belediye Başkanı'nın (Melih Gökçek) üslubu ortamı çok gerdi. Bu çocuklar bizim evlatlarımız. Belediye Başkanı'nın uzlaştırıcı olması lazım. Ben seçildiğim andan itibaren, her kesimle konuşacağız. Örneğin bu olayda "gelin, niye karşı çıkıyorsunuz" der, uzlaşmanın yollarını arardım.

- BÜYÜKŞEHİR'İN BORCU: Rakamı bilmiyoruz, söylemiyor. Ziraat Bankası'ndan 250 milyon lira kredi almışlar en son. Şu an da Ziraat de kredi vermiyor. Neredeyse belediye iflas etmiş durumda. Önümüzdeki günlerde gayrimenkul satışı yapacaklar, 196 milyon liralık. Bunların üzerinde haciz var, bu yüzden değerlerinden düşük satılacak. Seçimden sonra bütün borçları çıkaracağız.

- GÖKÇEK'İN MİTİNGLERİ: Melih Bey'in mitinglerine işçilerin hepsi katılmak zorunda. Genelge var. Belediye otobüs şoförlerinin kimliklerini alıp orada veriyorlar. Bu zulüm, başka bir şey değil. Ve bu yüzden EGO 6 milyon lira zarar ediyor...

- MHP KÖKENLİ OLMASI: Bugüne kadar ters bir tavırla karşılaşmadım. MHP'lilerin de yüzde 90'ı olumlu. Tek tük "niye partiyi bıraktın, niye MHP'den aday olmadın" diyenler var, onlar da olacak o kadar.

- EN FAZLA 2 DÖNEM: İnsanlar 20 yılda sadece projelerini değil hayallerini de tüketir. Melih Bey'in projelerine baktım, eski söylediklerini biraz farklılaştırarak, tekrardan başka bir şey yok. Belediye Başkanlığı 2 dönemden fazla olmamalı.

- HER SEMTE TİYATRO: Devlet Tiyatrosu oyunları Ankara'da kapalı gişe oynanıyor. Her semte tiyatro salonu, kültür merkezi yapılması gerektiğine inanıyorum.

- SUDA İNDİRİM: Siz ASKİ bütçesinden 1.5 katrilyonluk asfalt yapıyorsunuz. Yaparsanız zarar gösterirsiniz. Aralık 2013'te yayınlanan Sayıştay raporuna göre ASKİ'nin net bütçe geliri, 1 milyar 152 milyon. Gideri, 733 milyon, 400 milyon kar var. Nasıl inmez? Asfalt yapmazsanız, 400 milyon kar var. 250 indirseniz ne olacak? Asfaltı belediye bütçesinden yap."

Vatan

Haberin Alındığı Kaynak»www.haber3.com

EN SON GÜNDEM HABERLERİ

 • Başkan Murat Aydın, kısa filmde kamera karşısına geçti 12:42

  Başkan Murat Aydın, kısa filmde kamera karşısına geçti Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, gençler tarafından sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla  hazırlanan  kısa filmde kamera karşısına geçti. Sinemaya ilgisi olduğunu belirten Başkan Aydın, "...

  İSTANBUL AJANSI » 13.02.2016 12:42 F5Haber'de Oku
 • Şii lider Sadr'dan Irak hükümetine 45 gün süre 12:41

  Şii lider Sadr'dan Irak hükümetine 45 gün süre Irak'ta Şii lider Sadr, Başbakan İbadi tarafından sözü verilen reform kararları, 45 gün içinde uygulamaya konulmadığı takdirde hükümete verdikleri güvenoyunu geri çekeceklerini duyurdu.

  CNNTÜRK » 13.02.2016 12:41 F5Haber'de Oku
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu Erzincan'da konuşuyor 12:41

  Başbakan Ahmet Davutoğlu Erzincan'da konuşuyor Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen Zafer Yürüyüşü'nde konuşuyor.

  VATAN » 13.02.2016 12:41 F5Haber'de Oku
 • Halep düşerse ne olur? 12:40

  Halep düşerse ne olur? Uzmanlar Halep'in düşmesi ile oluşacak yeni dalganın, Türkiye ile AB ülkeleri arasındaki ilişkileri de gerginleştireceğini analiz etti.

  F5HABER » 13.02.2016 12:40
 • Atatürk Havalimanı'nda yaşandı 12:40

  Atatürk Havalimanı'nda yaşandı Türk Hava Yolları'nın (THY) Trabzon-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı park yerindeki Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'ye ait Boeing 747-8 tipi uçağının kuyruğuna sürttü

  HABERTÜRK » 13.02.2016 12:40 F5Haber'de Oku
 • Mezarlık mafyaları nasıl temizlendi 12:37

  Mezarlık mafyaları nasıl temizlendi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı, kabir yerlerinin akıllara durgunluk getiren yöntemlerle satışını gerçekleştiren mezarlık mafyacılığının önüne geçiyor.

  İSTANBUL AJANSI » 13.02.2016 12:37 F5Haber'de Oku
 • Bomba yüklü araç infilak etti 12:34

  Bomba yüklü araç infilak etti Mardin'in Kızıltepe ilçesinde dün gece polis tarafından kontrollü bir şekilde patlatılmak istenen bomba yüklü araç bir anda infilak etti. Patlamada, bir çocuk yaralanırken, çevredeki çok sayıda ev ve...

  F5HABER » 13.02.2016 12:34
 • Meral Akşener: MHP değişikliğe giderse başbakan olurum 12:30

  Meral Akşener: MHP değişikliğe giderse başbakan olurum Eski MHP milletvekili Meral Akşener, kurultayda MHP genel başkanı olması halinde başbakan olabileceğini söyledi. Akşener, "MHP potansiyeli gereği başbakanlığı alacaktır. MHP bu değişikliği yaptığı...

  HABERVER » 13.02.2016 12:30 F5Haber'de Oku
 • Rusya'ya kesme çiçek ihracatı sıfırlandı 12:30

  Rusya'ya kesme çiçek ihracatı sıfırlandı Rusya'nın 1 Ocak 2016'dan itibaren Türk ürünlerine yasak getirmesi üzerine bu ülkeye yapılan kesme çiçek ihracatı sıfırlandı. 2015'te 9 milyon dal gönderilip, 7-8 milyon dolar kazanılan komşu pazara...

  CNNTÜRK » 13.02.2016 12:30 F5Haber'de Oku
 • Operasyon için gözler İdil'de! 12:28

  Operasyon için gözler İdil'de! Şırnak'ın İdil ilçesi, Cizre'nin ardından sokağa çıkma yasağı ilanı için sıranın kendisine gelmesini bekliyor.

  F5HABER » 13.02.2016 12:28
PageSkinBanner
PageSkinBanner