» » STAR »

Taşeron işçiler son dakika haberleri

Ve Taşeron işçilere kadro verilecek mi bununla ilgili olarak Çalışma Bakanı Faruk Çelikten önemli açıklamalar geldi Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Taşeron işçilere kadro verilecek mi bu dair son dakika açıklamaları yaptı. İşte son Taşeron işçiler haberleri bu sayfada.

Taşeron işçiler son dakika haberleri

Öte yandan Taşeron işçilerle ilgili son dakika gelişmesi Çalışma Bakanı Faruk Çelik Kanal Urfa, Duru Tv, Edessa Tv ve Güneydoğu Tv ortak yayınında taşeron işçileri konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik canlı yayında taşeron işçilerle ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

Kamu şirket personelleri derneği ve Hizmet-İş sendikasının etkinliğine katılan Bakan Çelik orada taşeron işçilerine Başbakan'ın Şanlıurfa mitinginde açıklama yapacağını duyurmuş fakat Başbakan Şanlıurfa mitinginde bu konuya değinmemişti.

Kaşip Başkanı Hakan Aydın programdan önce Çalışma Bakanı ile görüştü işte detayları;

Hakan Aydın; Sayın Başbakan'ımız mitingde açıklama yapacaktı fakat yapmadı yasa ile ilgili problem mi var ?

Çalışma Bakanı Faruk Çelik; Başbakanın yoğunluk nedeniyle aksaklıklar nedeni ile konuşmasının içerisinde yer alıyordu fakat sizlerinde gördüğü gibi baylan vatandaşlarımız oldu bu tür olaylardan dolayı bazı bölümleri konuşmaya vakti yetişmedi. Taşeron işçiler le ilgili düzenlemeler meclis açılınca yapılacak. Yetişmedi çünkü çok vahim bir yasa. Bazı yönleri sendikalar kabul etmedi bazı yönleri Kaşip kabul etmedi bazı yönleri ise Maliye Bakanlığı. Biz ne yapacağımızı şaşırdık. Kolay bir olay değil.

Biz sosyal güvenlik reformunu yapmayı başardik ama taşeron düzenlemesi onu bile geçti.

Başbakanın açıklama yapmamasının sizinle yani Kaşip ile alakası yok tabi ki dikkat ettiyseniz Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayını dahi takdim etmeyi unuttu daha sonra takdim etti.

Hakan Aydın; Yasanın seçim sonrasına ertelenmesi işçiyi üzer. Bakanlar kurulu kararı ile yapılsın dedi.

Çalışma Bakanı Faruk Çelik Meclis'te görüşülmesi gereken yönleri var o yüzden öyle yapamayız dedi.

Daha sonra canlı yayın programına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik taşeron işçilerle ilgili şu şekilde konuştu;

Çalışma Bakanı Faruk Çelik; Taşeron işçilerle ilgili çalışmamız Nisan veya Mayıs ayında Türkiye Büyük Millet Meclisine gelecek aslında Başbakan'ımız mitingde konuşacaktı konuşma metninde vardı fakat Sayın Başbakan konuşmaları sırasında bazı aksaklıklar ve karmaşalar oldu bayılanlar oldu ve konuşması sizde gördünüz sık sık kesildi vaktin de dar olmasından dolayı Sayın Başbakan'ımız konuşmasını kısım kısım kesti bazı bölümlerini fakat inşallah başka mitinglerinde dile getirecek.

Taşeron işçilerle ilgili kesin konuştu 4-C veya diğer kadrolar dillendiriliyor bunlar şimdilik yanlış. Türkiye Büyük Millet Meclisine gelecek orada tartışılacak komisyonlarda konuşulacak daha sonra netlik kazanacak. Taşeron işçilerin sosyal hakları sendikal hakları yıllık izinler kıdem tazminatları bu yasa ile düzenlenecek.

Taşeron işçilerin örgütlenmelerinin önleri açılacak statüleri belli olacak.

Detayları ve yeni gelişmeleri ise, yine buradan izleyebilirsiniz.

Haberin Alındığı Kaynak»haber.stargazete.com

EN SON EKONOMİ HABERLERİ

 • En az yakıt tüketen otomobiller 11:35

  En az yakıt tüketen otomobiller Sahibini yakıt tüketimi ile mutlu eden otomobiller,

  F5HABER » 14.02.2016 11:35
 • 5 milyon gencin eski borcuna af yok 11:32

  5 milyon gencin eski borcuna af yok Seçim öncesinde Genel Sağlık Sigortası nedeniyle gelir testi yaptırmayan ve çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu 5 milyon kişinin 7 milyar liraya ulaşan borçlarının silinmesi gündeme geldi. Ancak...

  F5HABER » 14.02.2016 11:32
 • Sevgililer Günü 'israf günü' olmasın 11:26

  Sevgililer Günü 'israf günü' olmasın Tüketici Hak Arama Derneği (THAD) Genel Başkanı Nihat Altay, ‘14 Şubat Sevgililer Günü‘nde hediye almak için insanların adeta bir yarış içine girdiğini belirterek, ‘Beynimize aşırı bir şekilde...

  AKŞAM » 14.02.2016 11:26 F5Haber'de Oku
 • Yeni kimlikler görücüye çıktı 11:23

  Yeni kimlikler görücüye çıktı Nüfus cüzdanlarının yerini alacak çipli kimlik kartları, pilot uygulamaya sayılı günler kala görücüye çıktı

  HABERTÜRK » 14.02.2016 11:23 F5Haber'de Oku
 • Maliye Bakanı Ağbal'dan 400 bin çiftçiye müjde 11:19

  Maliye Bakanı Ağbal'dan 400 bin çiftçiye müjde Bakan Ağbal, "Geçimini topraktan sağlayan vatandaşlarımızın uzun süredir beklediği Hazineye ait tarım arazilerinin satışı konusundaki çalışmalarımızda son aşamaya geldik" dedi.

  F5HABER » 14.02.2016 11:19
 • Mali Bakanı Ağbal müjdeyi verdi! 11:19

  Mali Bakanı Ağbal müjdeyi verdi! Mali Bakanı Naci Ağbal, "Geçimini topraktan sağlayan vatandaşlarımızın uzun süredir beklediği Hazineye ait tarım arazilerinin satışı konusundaki çalışmalarımızda son aşamaya geldik" dedi

  HABERTÜRK » 14.02.2016 11:19 F5Haber'de Oku
 • İphone ve İpad kullanıcılarına 1 Ocak 1970 tuzağı 11:02

  İphone ve İpad kullanıcılarına "1 Ocak 1970" tuzağı Sosyal medyada Apple firmasınca yayınlanmış izlenimi verilen bazı fotoğraflar ile İphone ve İpad kullanıcılarının tuzağa düşürülerek cihazlarının kullanım dışı kalmasının sağlandığı bildirildi.

  MİLLİYET » 14.02.2016 11:02 F5Haber'de Oku
 • İyi tarımda lider Akdeniz bölgesi 11:02

  İyi tarımda lider Akdeniz bölgesi Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye'de iyi tarım uygulamaları hakkında bilgiler verdi

  HABERTÜRK » 14.02.2016 11:02 F5Haber'de Oku
 • Borcuna en sadık il Ardahan 10:59

  Borcuna en sadık il Ardahan Ardahan, yüzde 1,72 olan takipteki alacakların toplam nakdi krediye oranıyla, geçen yıl borcuna en sadık il oldu.

  F5HABER » 14.02.2016 10:59
 • POS isyanı 10:49

  POS isyanı Bankaların yeni nesil yazar kasa ücretleri (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i isyan ettirdi.

  HABERTÜRK » 14.02.2016 10:49 F5Haber'de Oku
PageSkinBanner
PageSkinBanner